Pustelnik: Koncertowy finał Konkursu Szopek

Szydełkowe, drewniane, białe, kolorowe, naturalne, zielone – wszystkie urocze. Takie były szopki, które wpłynęły na pierwszą edycję rozstrzygniętego dziś (5 stycznia) Konkursu na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową.

Szopki w pustelnickim Kościele, po południowej Mszy Św., oceniało jury w składzie: marszałek Janina Ewa Orzełowska, wójt Kinga Sosińska, proboszcz Parafii w Pustelniku ks. Dariusz Dembiński, radny gminy Stanisławów Arkadiusz Reding, plastyczka Katarzyna Trawicka, poetka i malarka Maria Korejwo.

Pierwsze miejsce przypadło szopce przygotowanej za pomocą szydełka przez Ewę Skuzę z rodziną, drugie szopce Anieli Kowalczyk i jej mamy Anny, trzecie – szopce Bożenny Woś.

Nagrody – bony pieniężne i dyplomy wręczała wójt Kinga Sosińska. Marszałek Janina Ewa Orzełowska przywiozła ze sobą puchary. Osobiście wręczała je wszystkim uczestnikom konkursu.

Puchary, słodkości i dyplomy dostali także wyróżnieni, czyli: Jan Kowalczyk, Zuzanna Abramowska i Wiktoria Abramowska.

Wręczenie nagród i pucharów rozpoczęło drugą część wydarzenia, która odbyła się w świetlicy wiejskiej.

Na widowni było ponad sto osób. Wystąpił działający przy Sokołowskim Ośrodku Kultury zespół „Złote Lata”  Składający się z seniorów zespół od dziesięciu lat występuje w Polsce i za granicą.

Koncert podobał się pustelnickiej publiczności, która śpiewała razem z artystami, biła gromkie brawa a na zakończenie – prosiła o bis.

W organizacji konkursu panią Wójt i Gminny Ośrodek Kultury wspierało Koło Gospodyń Wiejskich „Goździk” w Pustelniku. Gospodynie przygotowały wyśmienity poczęstunek dla wszystkich.

Organizację koncertu wsparli sponsorzy z Pustelnika, Morena Metal i Globi. Dziękujemy!