„Królowa Bona w gminie Stanisławów”

W dobie koronawirusa nie zapominajmy o kulturze, nie zapominajcie o nas! Ośrodek nadal musi być zamknięty, ale my już bardzo za Wami tęsknimy! Epidemia pokrzyżowała sporo planów, jakie mieliśmy dla Was na wiosnę 2020 r. Planowany I Turniej Szkół o Puchar Wójta Gminy Stanisławów, ma małe szanse na to, by się odbył. Jednak jeden z konkusów, z których nasz Turniej miał się składać, jest możliwy do realizacji, tyle, że w wersji internetowej. Tym razem nagrody wyślemy pocztą, a wystawę pokonkursową obejrzycie w wersji wirtualnej.

Zapraszamy dzieci i młodzież. Szczegóły w Regulaminie, który znajdziecie niżej.

Wyobraź sobie, że jesteś w Pustelniku …  ale w XVI wieku. Właśnie królowa  Bona wstąpiła do kościoła aby pokłonić się przed obrazem Matki Bożej – tym samym, który i dzisiaj możemy zobaczyć w pustelnickim kościele. Królowa jedzie do swojego miasta gdzie hafciarki wyszywają suknie na potrzeby dworu, kołodzieje naprawią powóz królowej, a kowal podkuje konie. Można też będzie dobrze zjeść i napić się słynnego stanisławowskiego piwa.
Kościoła w Stanisławowie też nie mogła ominąć.

 Królowej towarzyszy biskup Noskowski- założyciel Ładzynia. Jest niezadowolony, gdyż król Zygmunt Stary odmówił nadania Ładzyniowi praw miejskich….

Mieszkańcy witają królową……

Trudne?

To może wyobraź sobie, że królowa Bona znalazła się w dzisiejszym Stanisławowie.

Gdzie się pojawi?…

Kto ją przywita? Kogo spotka? Jakie wrażenie wywrze na niej dzisiejsza gmina?

Ciekawe? …

Weź udział w konkursie plastycznym i to zilustruj. Twoja wyobraźnia nie powinna się ograniczać do tych opisów, czy czyichś pomysłów. Twoje pomysły są na pewno najlepsze!

Dorosłych poproś o opowieści o dawnych czasach, może pomogą szukać zdjęć rysunków np.: domu z czasów Bony. Rysujcie sami.

Regulamin Konkursu „Królowa Bona w gminie Stanisławów”

Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stanisławowie

Cele: Rozbudzenie zainteresowania historią gminy, pobudzenie postaw patriotycznych i identyfikacji młodych mieszkańców ze spuścizną gminy i poszczególnych jej miejscowości. Rozwijanie zdolności plastycznych uczniów szkół w gminie.

Opis: Konkurs plastyczny skierowany uczniów szkół podstawowych z terenu gminy.  Dzieci i młodzież   przedstawiają postać związanej historycznie z gminą Stanisławów królowej, a także ciekawe miejsca na terenie gminy.

Konkurs przeprowadzany jest w formie internetowej, z powodu  epidemii .

Zasady:

– Wielkość prac – dowolna

– technika wykonania – dowolna  ( prace wykonane ołówkiem, farbami, kredkami pastelowymi, grafika, technika mieszana czyli kolaż, technika własna) Rysunki ołówkiem powinny być wolorowe- światłocieniowe to nie mają być szkice.

-ilość prac złożonych przez jednego uczestnika dowolna.

Kategorie wiekowe

Konkurs będzie prowadzony w trzech kategoriach wiekowych:

Kat I – klasy 0-II

Kat II – klasy III – V

Kat III – klasy VI – VIII

Termin ogłoszenia konkursu  20   kwietnia 2020 r.

Termin zakończenia przyjmowania prac: 04 maja 2020 r.

Forma przesyłania prac: skan lub fotografia pracy w możliwie dobrej rozdzielczości, w formie załącznika,  e-mail: gok@stanislawow.pl

Temat maila: Konkurs plastyczny

W treści maila prosimy o podanie

 imienia, nazwiska,

 miejsca zamieszkania,

 szkoły i klasy, wieku

 telefonu kontaktowego do rodzica/opiekuna dziecka.

Rodziców/opiekunów prosimy też o wpisanie w treści maila następującego oświadczenia:

„Wyrażam zgodę na wykorzystanie pracy na stronie internetowej GOK, i podanie imienia, nazwiska, wieku i miejscowości zamieszkania dziecka a także na udostępnienie linku do pracy na stronie FB GOK”.

 Brak danych lub oświadczenia może zdyskwalifikować pracę.

Rozstrzygnięcie  08 maja 2020 r.

Pokonkursowa wystawa prac będzie dostępna w formie wirtualnej, na stronie www.gok.stanislawow.pl

Nagrody zostaną przesłane pocztą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *