Zapraszamy do udziału!

Dzień Flagi obchodzi w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Argentynie, Finlandii, Turkmenistanie, na Litwie, Ukrainie i w Chinach. W Polsce świętujemy od 2004 r.
Polskie miasta i miejscowości w Dzień Flagi organizują akcje i manifestacje patriotyczne. Do historii przejdzie 2009 r. kiedy w Bytomiu przeszło pół tysiąca osób utworzyło biało-czerwoną flagę z białych i czerwonych parasolek. Prawdopodobnie była to największa utworzona flaga w Polsce, z okazji Dnia Flagi.
Coraz większą popularnością cieszy się wiązanie kokardy narodowej, zapoczątkowane przez prezydenta Lech Kaczyńskiego i kontynuowane przez jego następców.
Skąd się wziął Dzień Flagi? 2 maja w 1945 r. polscy żołnierze zdobywający Berlin umieścili polską flagę na Kolumnie Zwycięstwa – Siegessäule oraz na Reichstagu w Berlinie.
Macie swój pomysł na Dzień Flagi w czasie epidemii?
Zachęcamy – świętujcie z nami, przez internet!
Prześlijcie swoje zdjęcia z flagą, mogą to być zdjęcia flagi lub flagi na Waszym domu. 2 maja na naszej stronie – www.gok.stanislawow.pl z Waszych zdjęć utworzymy galerię. Zapraszamy do udziału. W sobotę bądźmy razem i bądźmy Polakami!
Zdjęcia można przesyłać na adres e mail: gok@stanislawow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *