Zapraszamy na wystawę

Wyobraź sobie, że jesteś w Pustelniku …  ale w XVI wieku. Właśnie królowa  Bona wstąpiła do kościoła aby pokłonić się przed obrazem Matki Bożej – tym samym, który i dzisiaj możemy zobaczyć w pustelnickim kościele. Królowa jedzie do swojego miasta gdzie hafciarki wyszywają suknie na potrzeby dworu, kołodzieje naprawią powóz królowej, a kowal podkuje konie. Można też będzie dobrze zjeść i napić się słynnego stanisławowskiego piwa.
Kościoła w Stanisławowie też nie mogła ominąć.

Królowej towarzyszy biskup Noskowski- założyciel Ładzynia. Jest niezadowolony, gdyż król Zygmunt Stary odmówił nadania Ładzyniowi praw miejskich…. Mieszkańcy witają królową……

Trudne?” tak do udziału w konkursie „Królowa Bona w gminie Stanisławów” zachęcaliśmy najmłodszych mieszkańców gminy.

Czy to wyzwanie okazało się dla nich trudne? Czy udało im się puścić wodze fantazji i połączyć to z wiedzą na temat historii gminy?

Zobaczcie sami! Zapraszamy do obejrzenia wirtualnej wystawy pokonkursowej.

rpt
mde